اهدای تابلو نقاشی سید احمد ( اثر استاد کیخسرو خروش )


استاد" کیخسرو خروش" پدید آورنده آثار ارزشمند نقاشی و خوشنویسی عصر روز پنج شنبه با حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی یادگار امام راحل دیدار و اثری ارزشمندبه وی اهدا کرد .استاد "کیخسرو خروش "پیش از این آثار ارزشمندی از پرتره حضرت امام خمینی(س) به نقش در آورده است  .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران ،دراین دیدار که حجت الاسلام و المسلمین شاهمرادی مدیر عامل موسسه عروج فیلم نیز حضور داشت ،تابلوی ارزشمند نقاشی پرتره مرحوم حاج سید احمد خمینی توسط استاد خروش تقدیم حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی شد.

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی دراین دیدار ضمن تشکر از استاد خروش ،جویای وضعیت حرفه ای و کاری و معیشتی  هنرمندان و  نقاشان جوان شد.استاد خروش نیز ضمن ارائه توضیحاتی گفت:در بین نقاشان جوان ،نقاشان با ذوق و استعداد بالا وجود دارند که مشغول به فعالیت هستند.

استاد "کیخسرو خروش "در هنر نقاشی به ویژه در تصویرگری از چهره مهارتی خاص دارد و پرتره های متعددی را از امام خمینی(س) بر پرده نشانده که  هر کدام از آنها، ویژگی های ممتازی دارند.

استاد خروش نقاشی رانزد استاد حیدریان که از پروردگان مکتب کمال الملک بود، آموخته است ،از این رو آثار این چهره ماندگار هنر، اهمیت و منزلتی خاص دارد.

استاد کیخسرو خروش همچنین یکی از بزرگترین استادان خط نستعلیق معاصر به ویژه در عرصه کتابت است و آثار خوشنویسی او در سه دهه گذشته مورد اقبال خاص و عام بوده است.

کتابت دیوان حافظ، فرمان امام علی(ع) به مالک اشتر، وصیت نامه امام، خسرو و شیرین نظامی، چهارمقاله عروضی سمرقندی ومثنوی پیروجوان از جمله آثار هنری استاد خروش در حوزه خوشنویسی است.          

/ 0 نظر / 16 بازدید